+31(0)30 88 879 27 office@bebright.eu

Op 17 maart kwamen HR-directeuren, managers en bestuurders uit de VVT samen tijdens het jaarlijkse HR-diner van BeBright. Dit jaar werd het diner georganiseerd in samenwerking met IVVU (een vereniging van VVT-organisaties in de regio Utrecht). Het gesprek draaide om het team van de toekomst, en wat dat vraagt van de manier waarop VVT-organisaties zijn ingericht.

Ellis Boerkamp, partner bij BeBright, opende de avond met inzichten uit de publicatie Diagnose 2040, die op 22 mei verschijnt. In de publicatie staat centraal hoe we gezondheid en zorg organiseren in een snel veranderende, steeds complexere wereld.

“De arbeidsmarkt staat onder druk, de ondersteuning van informele zorg schiet tekort en er is behoefte aan een ander type professional. Tegelijkertijd is er te weinig ruimte voor innovatie en samenwerking. Dat vraagt om een andere manier van kijken naar werk en werken in de zorg van morgen.” – Ellis Boerkamp

Wat kan anders in de functiemix?
Mirjam van Blanken (programmamanager) en Hilde Hamstra (projectleider) van IVVU lieten zien wat er mogelijk is met een andere functiemix, waarbij taken worden herverdeeld over zorgprofessionals en ondersteunende functies. Tot wel 70% van de taken rondom 24-uurs welzijn en zorg kan anders worden ingericht, bijvoorbeeld door inzet van niet-zorggekwalificeerd personeel.

Van experimenteren naar uitvoeren
Veel organisaties zetten stappen naar een andere functiemix en maken heldere keuzes over rollen en verantwoordelijkheden. IVVU deelde resultaten uit lopende pilots en benoemde zowel succesfactoren als de dilemma’s waar organisaties tegenaan lopen.

Ook kwam de implementatieset Team van de toekomst ter sprake. Dit is een praktische set met tools, werkvormen en stappenplannen die organisaties helpen om van verkenning naar daadwerkelijke uitvoering te gaan. Deze is nu beschikbaar en te downloaden via: Implementatieset – IVVU – Ouderenzorg Utrecht

“We zijn niet meer aan het verkennen, we zijn aan het uitvoeren. De structuur staat en de eerste resultaten op de werkvloer zijn zichtbaar.” – Mirjam van Blanken

 Complexe praktijk vraagt samenwerking
Tijdens het diner werd duidelijk welke impact knelpunten zoals personeelstekorten, (on)duidelijkheid over taken en bevoegdheden en weerstand hebben op leiderschap, HR, cultuur en wet- en regelgeving.

Ook bleek dat de knelpunten niet uitsluitend binnen de eigen organisatie kunnen worden aangepakt. Regionale samenwerking en gezamenlijk leren tussen VVT-organisaties zijn nodig om deze beweging duurzaam vorm te geven. Het delen van ervaringen en het samen zoeken naar oplossingen helpt om de volgende stappen te zetten.

Wil je in gesprek over het team van de toekomst, deelnemen aan een volgend HR-diner of sparren over hoe een andere functiemix binnen jouw organisatie vorm kan krijgen? Neem dan contact op met Lisette Bos of Pleuni Vullers.

Meer weten?

Neem vrijblijvend contact op!